12 10 2022 772263 شناسه:
image
تازه های نشر

کتاب المکاسب 2 منتشر شد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء:   «کتاب المکاسب، الجزء الثانی» به همت پژوهشکده فقه و اصول وابسته به پژوهشگاه علوم وحیانی معارج منتشر شد .

پایگاه اطلاع رسانی اسراء:  «کتاب المکاسب، الجزء الثانی» به همت پژوهشکده فقه و اصول وابسته به پژوهشگاه علوم وحیانی معارج منتشر شد .

مدیر پژوهشکده فقه و اصول حجت الاسلام و المسلمین عمادی درباره این کتاب بیان داشت:

این کتاب با عنوان «کتاب المکاسب، الجزء الثانی» حاصل تقریر خارج فقه حضرت آیه الله العظمی جوادی آملی(مدظله العالی) است که در واقع شرح و نقد و بررسی کتاب مکاسب محرمه شیخ اعظم، انصاری (رضوان الله تعالی علیه) است و بر اساس ترتیب آن نگارش یافته و به همت والای محققان پژوهشکده فقه و اصول وابسته به پژوهشگاه علوم وحیانی معارج  حجج الاسلام؛ آقایان ابراهیم توکلی مقدم و سید جعفر صادقی فدکی  با نظارت علمی حجت الاسلام و المسلمین  یدالله مقدسی  تحقیق وتدوین شده است و توسط  حجج الاسلام آقایان  محمود لطیفی و عبدالله محمدی امجد  به عربی ترجمه گردید.

 سپس ویرایش آن از بخش اول تا ابتدای بحث غیبت توسط حجت الاسلام و المسلمین  حسین آزادی  انجام شده است و به دلیل ضیق وقت ادامه آن توسط حجت الاسلام و المسلمین محمد تبریزی  ویرایش گردید است در مرحله نهایی جهت تایید به مشاهده حضرت علامه جوادی (دامت برکاته) رسیده  و ایرادات و اصلاحات کتبی و شفاهی مورد نظر ایشان توسط این جناب  اعمال و تنظیم نهایی شده است.

این کتاب از مساله دهم بحث « حرمت رشوه» از کتاب مکاسب محرمه شیخ انصاری ره مجلد اول تا ابتدای مسأله پانزدهم؛ «حرمت قمار» در 464 صفحه توسط نشر اسراء در شهریور سال جاری به چاپ رسیده است.

 

جهت تهیه و اطلاعات بیشتر به سایت مرکز بین المللی نشر اسراء به آدرس  www.nashresra.ir مراجعه نمایید.


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات