ویدئو کلیپ ویژه ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها؛ «جان سلیم»

13 01 2023 942113 شناسه:
دانلود فایل تصویری

جان سلیم

🔸 امیدواریم كه ذات اقدس الهی آن توفیق را به همه ما عطا كند تا حدّاكثر فیض را از میلاد #سیده_نساء_عالمیان ببریم و متوجه بشویم كه اگر آن بانو به این مقام بالا و والا راه یافتند، برای آن است كه راه ابراهیم خلیل را طی كردند. 

🔸 مردان بزرگ، هدایای بزرگ را به پیشگاه الهی می ‌برند، افراد میانی و متوسط، هدایای ضعیف و متوسط را اهدا می ‌كنند؛ بسیاری از مردانی كه سالك كوی حقّ هستند ره آورد آنها #عمل_صالح است و جزء ﴿عَمِلُوا الصَّالِحاتِ﴾ هستند؛ اما بزرگ‌ مردانی هستند كه جزء صالحین هستند نه جزء ﴿عَمِلُوا الصَّالِحاتِ﴾ یعنی #گوهر_ذات اینها به صلاح و فلاح بار یافته است. 

🔸 عده‌ای هستند كه مصداق ﴿جاءَ بِالْحَسَنَةِ﴾ هستند، اینها وقتی به حضور پروردگار بار می ‌یابند، هدایایی كه دارند و ره ‌توشه ‌ای كه آوردند، #اعمال_صالح است: ﴿مَنْ جاءَ بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثالِها﴾؛ ولی وقتی از ابراهیم (سلام الله علیه) سخن به میان می ‌آید خدا می‌ فرماید: ﴿إِذْ جاءَ رَبَّهُ بِقَلْبٍ سَلیمٍ﴾؛ این ملكوت كجا آن مُلك كجا! عده ‌ای ﴿جاءَ بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثالِها﴾، فیض و فوز آنهاست و عده ‌ای چون ابراهیم (سلام الله علیه)، ﴿إِذْ جاءَ رَبَّهُ بِقَلْبٍ سَلیمٍ﴾! اگر كسی عمل صالح بیاورد خدا ده برابر پاداش می ‌دهد و اگر #قلب_صالح_و_سالم بیاورد، خدا چه كار خواهد كرد و چقدر #گوهر_هستی را بالا می ‌برد روشن نیست! 

🔸 صدیقه طاهره، حجّت بالغه الهی، صاحب عصمت كلیه و كبرا، حضرت فاطمه زهرا(صلوات الله علیها)، «جاءت ربّها بقلبٍ سلیم»! سخنان آن حضرت هم این است كه «مَنْ أَصْعَدَ إِلَی اللَّهِ خَالِصَ عِبَادَتِهِ أَهْبَطَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ لَهُ أَفْضَلَ مَصْلَحَتِه»؛ چون خود، اهل خلوص و سلامت دل بود، ما را به #اخلاص فرا خواند.

آپارات:
https://www.aparat.com/v/YoRV5

#ولادت_حضرت_زهرا_سلام_الله_علیها
#آیت_الله_العظمی_جوادی_آملی

📚 پیام ولادت حضرت زهرا (س)
 تاریخ: 1393/01/25


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات