کلیپ؛ پیوند الهی

27 05 2024 1603887 شناسه:
دانلود فایل صوتی

 

🔸 مهم‌ترین ازدواجی که در اسلام صورت پذیرفت، ازدواج وجود مبارک حضرت امیر و فاطمه زهرا (سلام الله علیهما) بود که به پیشنهاد حضرت امیر و امضا کردنِ وجود مبارک پیامبر (علیهما السلام) صورت گرفت که در روایات آمده است که این به رضای الهی بود، به امضای الهی بود، به دستور الهی بود.

🔸 در مراسم عقد فاطمه زهرا و وجود مبارک امیرمؤمنان (سلام الله علیهما)، پیغمبر حضور دارد، علی بن ابی طالب به اذن حضرت خطبه می‌ خواند و خود حضرت رسول عقد را انشا می‌ کند.
وقتی مراسم می‌خواست شروع شود، وجود مبارک حضرت علی به دستور پیغمبر (صلوات الله و سلامه علیهما‏) خطبه خواندند. خطبه حضرت امیر عصاره ‌اش توحید ذات اقدس الهی است، بیان اسمای حسنای الهی است، وحی و نبوت را معرفی کردن است و اینکه وجود مبارک پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم) اجازه داد که من داماد او بشوم.
آن ‌گاه وجود مبارک پیغمبر فرمود: «قَدْ زَوَّجْتُكَ ابْنَتِی فَاطِمَةَ عَلَی مَا زَوَّجَكَ الرَّحْمَنُ»؛ ای علی آن طوری که ذات اقدس الهی فاطمه را به عقد تو در آورد، من هم فاطمه را به عقد تو در می ‌آورم «وَ قَدْ رَضِیتُ بِمَا رَضِی اللَّهُ لَهَا»؛ آنچه ذات اقدس الهی فرمود، ما راضی هستیم. آن‌ گاه «فَخَرَّ عَلِی سَاجِداً شُكْراً لِلَّهِ تَعَالَی وَ هُوَ یقُولُ رَبِّ أَوْزِعْنِی أَنْ أَشْكُرَ نِعْمَتَكَ الَّتِی أَنْعَمْتَ عَلَی‏».
اين خلاصه خطبه عقد وجود مبارک فاطمه زهرا و حضرت امير(سَلامُ الله عَلَيْهما) در محضر وجود مبارک پيغمبر بود.
.
#سالروز_ازدواج_حضرت_علی_ع_و_حضرت_زهرا_س
#آیت_الله_العظمی_جوادی_آملی
#ذی_الحجه
#کلیپ

📚 منبع جلسه: 1396/05/12

🌐 https://esra.ir
🆔 @a_javadiamoli_esra


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات