25 09 2022 648732 شناسه:
image

اساس عبادت تفکر است و درایت!

پایگاه اطلاع رسانی اسراء، آیت الله العظمی جوادی آملی: از وجود مبارك #امام_حسن_عسكری_سلام_الله_علیه رسیده است كه «لَیسَتِ العِبادَةُ كَثرَةَ الصِّیامِ وَ الصَّلاةِ، وَ إنَّما العِبادَةُ كَثرَةُ التَّفَكُّرِ فی أمرِ اللّه ِ» عبادت در این نیست كه انسان نمازهای زیاد بخواند, روزه ‌های زیاد بگیرد البته...

پایگاه اطلاع رسانی اسراء، آیت الله العظمی جوادی آملی: از وجود مبارك #امام_حسن_عسكری_سلام_الله_علیه رسیده است كه «لَیسَتِ العِبادَةُ كَثرَةَ الصِّیامِ وَ الصَّلاةِ، وَ إنَّما العِبادَةُ كَثرَةُ التَّفَكُّرِ فی أمرِ اللّه ِ» عبادت در این نیست كه انسان نمازهای زیاد بخواند, روزه ‌های زیاد بگیرد البته نماز واجب مشخص است نماز مستحب و نافله هم مشخص، اما بیش از آن مقدار انسان باید وقت را صرف در #معرفت بكند!

 فرمود #اساس_عبادت آن تفكّر است آن مقصدشناسی است و مقصودیابی, بحث‌ های توحیدی, معرفت خدا, اسمای حسنای الهی, صفات ذاتی حق, معنای تجلّی و فعل خدا, معنای حضور خدا در كنار افعال و مانند آن مهم است كه فرمود اساس عبادت تفكّر است و درایت. این #درایت اگر با #عمل همراه باشد انسان هم راه را طی می ‌كند هم به مقصد می ‌رسد هم مقصود را به اندازه خود مشاهده می ‌كند.

#آیت_الله_العظمی_جوادی_آملی

 پیام به کنگره ملی امام حسن عسکری (علیه السلام)
تاریخ: 1391/02/11


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات