07 12 2021 740429 شناسه:
image
در محضر استاد؛

اگر ما صالح باشیم جامعه یقیناً سالم می ‌شوند

آیت الله العظمی جوادی آملی: اگر ما #صالح باشیم جامعه یقیناً سالم می ‌شوند! قبل از اینکه از ما علم طلب بکنند از ما #طهارت می ‌طلبند؛ طهارت جاذبه ایجاد می ‌کند. اگر ما انسان صالحی بودیم همین که از کوی و برزن عبور می‌ کنیم به مردم نور می ‌دهیم ﴿وَجَعَلْنا لَهُ نُوراً یمْشی بِهِ فِی النّاسِ﴾؛ این...

در محضر استاد؛

آیت الله العظمی جوادی آملی:

اگر ما #صالح باشیم جامعه یقیناً سالم می ‌شوند! قبل از اینکه از ما علم طلب بکنند از ما #طهارت می ‌طلبند؛ طهارت جاذبه ایجاد می ‌کند. اگر ما انسان صالحی بودیم همین که از کوی و برزن عبور می‌ کنیم به مردم نور می ‌دهیم ﴿وَجَعَلْنا لَهُ نُوراً یمْشی بِهِ فِی النّاسِ﴾؛ این ‌طور نیست که حالا نیازی به منبر باشد یا نیازی به سخنرانی باشد.

اگر کسی #وارسته بود همین که در کوی و برزن راه می‌ رود؛ دارد می‌ رود برای درس، دارد می‌ رود برای بحث، دارد می ‌رود برای انجام کار، آشنایان او که او را می ‌بینند متعظ می ‌شوند ﴿وَجَعَلْنا لَهُ نُوراً یمْشی بِهِ فِی النّاسِ﴾. این می ‌شود جاذبه بعد کم ‌کم می ‌شود #کیمیاگری!

خود ائمه (علیهم السلام) این کیمیاگری را با سبک خاصی برای اوحدی از شاگردانشان داشتند و تمام این صنعت در اختیار وجود مبارک #ولی_عصر_ارواحنا_فداه است.


#آیت_الله_العظمی_جوادی_آملی

منبع:
سخنرانی عمومی
تاریخ: 1381/07/30

 


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات