اعضا هئیت علمی

06حجة الاسلام والمسلمین روح الله رزقی شهرودی

معرفی پژوهشگاه

نام:حجت الاسلام والمسلمین روح الله رزقی شهرودی

سمت:عضو هیئت علمی

تحصیلات:سطح4 دکتری

متولد:1345قائمشهر

روح‌الله رزقی شهرودی فرزند علی در تاریخ 17/11/1345 شمسی در روستای شهرودکلا از توابع شهرستان قائم‌شهر از استان مازندران به دنیا آمد. دوران کودکی و مدرسه ابتدایی و راهنمایی را در روستا گذرانده و دوران دبیرستان را در شهرستان قائم‌شهربه پایان رساند.

پس از اخذ دیپلم در کنکور دانشگاه علوم اسلامی رضوی (مشهد مقدس) شرکت کرده و در سال 1365 وارد دانشگاه رضوی شد و دروس دانشگاهی معارف و حوزوی تا پایان سطح و آغاز خارج را در دانشگاه گذراند.

در کنار دروس حوزوی موفق به دریافت کارشناسی علوم قرآنی و حدیث شده و در سال 1374 به قم هجرت کرد و همزمان با شرکت در دروس خارج فقه و اصول و تفسیر و اخذ مدارک سطح 3 و 4 حوزه علمیه قم در موسسه تحقیقاتی اسراء حضرت آیت‌الله جوادی آملی به کار تحقیقاتی اشتغال یافته و به تحقیق و تدوین تفسیر گرانسنگ تسنیم پرداخت و تاکنون تحقیق و تدوین بیش از ده جلد از این اثر ارزشمند را به پایان رسانده و همچنان بر سر این مائدة آسمانی کسب فیض می‌نمایند و مشغول همین امر می باشند.


حوزه‌های مطالعاتی ایشان فقه و معارف و حوزه و مطالعات تخصصی ایشان علوم قرآنی و حدیث است که بیش از بیست سال در این حوزه به تحقیقات اشتغال دارند و حوزه کاری ایشان تحقیق و تدوین تفسیر تسنیم حضرت آیت‌الله جوادی آملی است.


أ. کتاب های منتشر شده:
بیش از ده جلد از تفسیر تسنیم
ب. مقالات تألیفی چاپ شده:
1. ماهیت و حقیقت قرآن
2. جدال در قرآن
ج. تحقیقات در دست اجرا:
1. ارزیابی تفسیر تسنیم (سوره کهف)
2. تحقیق و تدوین ج 41 تفسیر تسنیم (سوره یوسف)
 


همة ساعات کار تحقیقاتی‌ ایشان در بنیاد علوم وحیانی اسراء (پژوهشگاه علوم وحیانی معارج) سپری می‌شود.


سفرهای علمی ایشان در ایام تبلیغ در مراکز دانشگاهی، سپاه و مردمی بوده و هست و غالباً در حوزة تفسیر قرآن است.