دیگر اخبار | بایگانی
پاسخ آیت الله العظمی جوادی آملی به پروفسور پیرونه در خصوص «آموزه های پیامبر اسلام و صلح جهانی»
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: پروفسور پیرونه، اسلام شناس مشهور ایتالیایی با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
جدیدترین اثر آیت الله العظمی جوادی آملی؛
جلد دوم کتاب «سلونی قبل ان تفقدونی؛ تحریر نهج البلاغه» به زیور طبع آراسته شد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جلد دوم کتاب ارزشمند« سلونی قبل ان تفقدونی؛ تحریر نهج البلاغه» تالیف آیت الله العظمی جوادی آملی که دربردارنده شرح و تحریر خطبه های 16 تا 32 نهج البلاغه می باشد، در 582 صفحه به زیور طبع آراسته گردیده است.
پاسخ آیت الله العظمی جوادی آملی به پروفسور پیرونه در خصوص «آموزه های پیامبر اسلام و صلح جهانی»
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: پروفسور پیرونه، اسلام شناس مشهور ایتالیایی با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
همزمان با هفته پژوهش برگزار می گردد؛
رونمایی از کتاب «سلونی قبل ان تفقدونی» تالیف آیت الله العظمی جوادی آملی
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: همزمان با هفته پژوهش، مراسم رونمایی از کتاب گرانسنگ «سلونی قبل ان تفقدونی» تحریر نهج البلاغه؛ تالیف حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می گردد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی بیان داشت:
رسالت های مهم تفسیر تسنیم: «حفظ و صیانت از وحی» و پاسداری از آن/ «احیاء عقل» بر اساس آیات قرآن/ مواجهه علمی با قرآن/ تبیین نسبت بین قرآن با عترت و روایات
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی ریاست بنیاد بین المللی علوم حیانی، با حضور در نخستین همایش ملی «بررسی آراء و اندیشه های تفسیری آیت الله العظمی جوادی آملی» که امروز 14 آذر ماه در تالار خیام دانشگاه حضرت ولیعصر...
دیدار اعضای هیئت تحریریه نشریه اخلاق وحیانی با آیت الله العظمی جوادی آملی
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جلسه علمی اعضای هیئت تحریریه «نشریه علمی پژوهشی اخلاق وحیانی» در محضر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با موضوع بررسی پرسش های مطرح شده حول محور مقاله «فلسفه اخلاق از دیدگاه استاد جوادی آملی» که در چهاردهمین شماره این نشریه،...
تازه های نشر؛
جلد 48 «تفسیر تسنیم» منتشر شد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء، جلد 48 تفسیر گرانسنگ تسنیم اثر مفسر بزرگ قرآن کریم، آیت الله العظمی جوادی آملی، با همکاری پژوهشگاه علوم وحیانی معارج و مرکز بین‌المللی نشر اسرا منتشر شد.
تازه های نشر؛
جلد 49 «تفسیر تسنیم» منتشر شد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء، جلد 49 تفسیر گرانسنگ تسنیم اثر مفسر بزرگ قرآن کریم، آیت الله العظمی جوادی آملی، با همکاری پژوهشگاه علوم وحیانی معارج و مرکز بین‌المللی نشر اسرا منتشر شد.
مجلدات 13 تا 16 تفسیر گرانسنگ تسنیم و کتاب ارزشمند مفاتیح الحیات از مجموعه تالیفات آیت الله العظمی جوادی آملی به زبان عربی ترجمه شد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به همت مرکز بین المللی نشر اسراء مجلدات 13 تا 16 تفسیر گرانسنگ تسنیم و کتاب ارزشمند مفاتیح الحیات از مجموعه تالیفات حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی به زبان عربی ترجمه و به زیور طبع آراسته شد.
طرح ملی «درجات» با محوریت آثار آیت الله العظمی جوادی آملی برگزار می گردد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: طرح ملی «درجات» با محوریت آثار گرانسنگ حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی برگزار می گردد.
ـــ ـــعلم و دين، تاريخ پرماجرايي را پشت سر نهاده‌اند و در هر دوره با جنگ و نزاع ساختگي، يكي چيره و پيروز و ديگري رنگ باخته و شكست خورده رخ مي‌نمود. ترديدي نيست كه بنياد فرهنگ انساني با جلوه دين آغاز شد و در هيچ دوره‌اي دين، انسان و جوامع را رها نساخت

    علم و دين، تاريخ پرماجرايي را پشت سر نهاده‌اند و در هر دوره با جنگ و نزاع ساختگي، يكي چيره و پيروز و ديگري رنگ باخته و شكست خورده رخ مي‌نمود. ترديدي نيست كه بنياد فرهنگ انساني با جلوه دين آغاز شد و در هيچ دوره‌اي دين، انسان و جوامع را رها نساخت؛ انبياي الاهي به طور مرتّب و پشت سر هم: ﴿ثُمَّ اَرسَلنا رُسُلَنا تَترا﴾  به منظور راهنمايي بشر، دين را كه راه سعادت بود به آن‌ها مي‌آموختند. آشنايي انسان با آغاز و انجام هستي و ارتباط با جهان ماوراء، شأن رسمي سفراي الاهي بود؛ آنان با بيان آموزه‌هاي دينی و زمامداري جوامع، رسالت خويش را كه خروج انسان از ظلمت به نور بود به انجام مي‌رساندند: ﴿الر كِتـٰبٌ اَنزَلنـٰهُ اِلَيكَ لِتُخرِجَ النّاسَ مِنَ الظُّلُمـٰتِ اِلَى النّورِ بِاِذنِ رَبِّهِم اِلىٰ صِر‌ٰطِ العَزيزِ الحَميد﴾.  تعليم كتاب و حكمت، انذار و تبشير، تبليغ و ترويج، امر به معروف و نهي از منكر و... از شؤون رسمي و امور محوّل الاهي بود كه آنان به درستي و تحت اشراف حضرت ربوبي انجام مي‌دادند. حكمت كه شناخت جهان هستي آن‌گونه كه هست و اقدام و عمل آن‌گونه كه بايد و شايسته است، از جمله آموزه‌هاي مستقيم آنان بود. پيام‌آوران آسماني از ره‌گذر حكمت و بيان حقايق در دو بعد نظر و عمل، علم و دانش را به بشر آموزش مي‌دادند. اگر مطالبي كه در كتب و صحف سفراي الاهي بود، بيش‌تر به جنبه الاهي انسان مي‌پرداخت، تعليم حكمت كه از برنامه‌هاي رسمي و اصيل آنان بود بيش‌تر به مباحث دانشي و جنبه بشري انسان توجّه داشت؛ گرچه علم به معناي امروزي آن كه در قالب‌هاي تجربي و رياضي ارائه مي‌گردد در آن روزگاران وجود نداشت امّا فرمت‌ها و اَشكال ديگري از علم و آگاهي را به صورت پند و اندرز و موعظه، يا داستان و قصه يا امثال و حكم و يا تاريخ پر سرگذشت گذشتگان را به بشر تعليم مي‌دادند و از اين طريق دانش‌هاي دو حوزه حكمت نظري و حكمت عملي به جامعه آموخته مي‌شد.