در سایر رسانه ها | بایگانی
آیت الله جوادی آملی: معرفت گوهر اصلی انسان است
به گزارش خبرنگار معارف ایرنا
آیت الله جوادی آملی: معرفت گوهر اصلی انسان است
آیت الله عبدالله جوادی آملی، گوهر اصلی انسان را معرفت برشمرد و گفت که برخی علوم میهمان انسان هستند که باید با صاحبخانه هماهنگ شود.
باور كنيم در كنار سفره امام زمان(عج) نشسته ايم
به گزارش خبر گزاری شبستان
باور كنيم در كنار سفره امام زمان(عج) نشسته ايم
خبرگزاری شبستان: مرجع تقلید شیعیان گفت: این روزها ایام آغاز خلافت و ولايت مطلقه وجود مبارك وليّ عصر است! بهترين وظيفه منتظران، همان ادب است! ما بايد هر وقت كه حضرت(عج) ظهور كند، آماده باشيم .
انتظار بدون مجاهده خیالی باطل است
به گزارش خبرگزاری شبستان
انتظار بدون مجاهده خیالی باطل است
خبرگزاری شبستان: آنکه به انتظاری تهی از رزم آوری و مجاهده، دل خوش می دارد و گمان می کند بی آمادگی برای جهاد و شهادت می توان منتظر موعود موجود بود، خیالی باطل دارد و کار انتظارش به سامان نخواهد رسید.
نسبت اخلاق و احکام و ملزومات دین داری در جامعه مدرن
دکتر مرتضی جوادی آملی در مصاحبه با ماهنامه خیمه
نسبت اخلاق و احکام و ملزومات دین داری در جامعه مدرن
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی در مصاحبه با ماهنامه خیمه، از نسبت اخلاق و احکام و ملزومات دین داری درجامعه مدرن می گوید و تاکید می کند جامعه با دینی که ناروا و نادرست تعریف و خوانش می شود و به ناروایی هم تحمیل می شود، در تعارض است.
اسلام را از جایگاه دانش، علم و حوزه های تخصصی ارائه کنیم
به گزارش خبرگزاری مهر
اسلام را از جایگاه دانش، علم و حوزه های تخصصی ارائه کنیم
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی گفت: چهره تخصصی و عالمانه اسلام قابلیت این معنا را ندارد که کسی از آن سوء استفاده کند چون چهره تخصصی اسلام به شکل و فرم علم درآمده و هیچ کس نمی تواند به علم، آسیب بزند.
«تحریر رسالةالولایه»؛ نگرشی محققانه در حوزه عرفان اسلامی
خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)
«تحریر رسالةالولایه»؛ نگرشی محققانه در حوزه عرفان اسلامی
«تحریر رسالةالولایه» اثر آیت‌الله العظمی جوادی آملی که برگزیده سی‌وچهارمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی
دیدار فعالان قرآنی استان تهران با حضرت آیت الله جوادی آملی
به گزارش پایگاه خبری اتقان نیوز
دیدار فعالان قرآنی استان تهران با حضرت آیت الله جوادی آملی
فعالان قرآنی استان تهران، شهریورماه با حضرت آیت الله جوادی آملی، مرجع عالیقدر شیعه، در روستای احمدآباد شهرستان دماوند دیدار خواهند کرد. بر اساس این گزارش، در این دیدار که به همت اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت استان تهران برنامه ریزی شده است، موسسات و...
دیدگاهمان را در معرفت به اهل بیت (ع) جهانی کنیم
به گزارش ایرنا
دیدگاهمان را در معرفت به اهل بیت (ع) جهانی کنیم
رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء گفت: نباید اهل بیت (ع) را در شیعه خلاصه کنیم بلکه باید آنها را برای همه انسان ها بخواهیم و دیدگاهمان را در معرفت نسبت به آنها جهانی کنیم.
سخنرانی دکتر حمید پارسانیا در رونمایی از کتاب دکتر افروغ
به گزارش خبرنگاری تی نیوز
سخنرانی دکتر حمید پارسانیا در رونمایی از کتاب دکتر افروغ
شست رونمايي از دو کتاب «ديالکتيک و تفاوت» نوشته آلن نري با ترجمه دکتر عماد افروغ و کتاب «شرحي بر ديالکتيک روي بسکار» نوشته افروغ با سخنراني دکتر رضا داوري‌اردکاني، رييس فرهنگستان علوم، حجت‌الاسلام حميد پارسا‌نيا، عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در...
دکترمرتضی جوادی آملی: قرآن کریم زمینه را برای آثار مکتوب در حوزه های مختلف علوم فراهم کرده است
به گزارش خبر گزاری شفقنا
دکترمرتضی جوادی آملی: قرآن کریم زمینه را برای آثار مکتوب در حوزه های مختلف علوم فراهم کرده است
قرآن که تبیان و بیان همه حقایق هستی است به نحو خاصّ خودش، زمینه را برای آثار مکتوب در حوزه‌های مختلف علوم بشر فراهم کرده است. حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی در بازدید خود از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در محل غرفه مرکز...
افتخارات پژوهشگاه معارج

یکی از مراکز وابسته به بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا،پژوهشگاه علوم وحیانی معارج میباشد
پژوهشگاه علوم وحياني معارج، با آگاهي از نيازهاي روز جامعه و مديريت آن ها، گام نهادن در راه جديد ساختار سازماني در قالب پژوهشگاه رسمي، به جهت بهره وري بهينه از فناوري های نو و ارتقاء توان علمي،را ضرورت مي داند، ازاين رو با ساماندهی کوشش های پژوهشی خود در5 پژوهشکده ، درصدد است با شناساندن و ارتقاء توان دانشهای اسلامی و جهت دهی آنها به سوی نيازهای عينی و واقعی جامعه انسانی معاصر، با رويکرد انديشه و آرای حکيم متأله، حضرت آيت الله جوادی آملی مد ظله العالی گامی اساسی بردارد و ضمن ارج نهادن به تلاشها و دستاوردهای پيشينيان، برای «آيندگان»نیز  قدمی نو و بلند بردارد.
پژوهشگاه علوم وحیانی معارج وابسته به بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا طرح جامع مطالعات منظومه ای علوم را تدوین کرد تا سیر مطالعاتی کتاب های آیت الله العظمی جوادی آملی را در زمینه های مختلف برای علاقمندان ارائه کند.


یکی از آثار بزرگ مولف، کتاب شریف تفسیر تسنیم است که در سال 1385 به عنوان تحقیق برتر انتخاب شد.
سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان کنفرانس اسلامی آیسیسکو در سال ۱۳۸۵ تفسیر تسنیم را به عنوان «تحقیق برتر در عرصه مطالعات اسلامی و قرآنی» برگزید.
در پیام مدیر دفتر منطقه‌ای آیسیسکو در تهران (مدیر المکتب الإقلیمی للإیسیسکو بطهران) آمده است: «جناب آیت الله، علامه عبدالله جوادی آملی! افتخار دارم که تهنیت و تبریک خود را به مناسبت انتخاب شما به عنوان یکی از سه مؤلّف برجسته در جهان اسلام در عرصهٴ پژوهش‌های اسلامی در سال ۲۰۰۶ از سوی آیسسکو و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تقدیم کنم. این انتخاب برای ارج نهادن و قدردانی از کتاب ارزشمند شما، تفسیر تسنیم است. بر فرزانگان و فضیلت مندان پوشیده نیست که جناب‌عالی از برجسته‌ ترین اساتید کم‌ نظیر در جهان اسلام به شمار می‌آیید و بحمدالله با نبوغ و خلاقیت فاخر و نمونه و با نهایت دقت و درایت توانستید ظرایف دانش‌های فلسفه، عرفان و کلام را فراگیرید و همه آن‌ها را در خدمت کتاب نور [قرآن] به کار گیرید. چنین توفیقی گوارایتان باد.»
از دیگر افتخارات می توان به نامه دبیر کل سازمان ملی یونسکو به حضرت آیه الله جوادی آملی و تقدیر نامه ایشان از حضرت آیه الله جوادی آملی در نخستین جشنواره بین المللی فارابی که ویژه علوم انسانی برگزار شده بود یاد کرد که از یکی از برگ زرین و افتخارات این فقیه بزرگ شیعه و پژوهشگاه علوم وحیانی معارج است.


همچنین از دیگر دستاوردهای پژوهشگاه علوم وحیانی معارج برگزیده شدن به عنوان رتبه اول آثار برتر قرآن پژوهی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است.
کتاب قیّم (تفسیر تسنیم)به اتفاق آراء از سوی هیئت داوران به عنوان رتبه اول آثار برتر قرآن پژوهی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم انتخاب گردید.
یکی دیگر از دستاورد های ارزشمند پژوهشگاه و همچنین از بزرگترین افتخارات آن تدوین کتاب شریف مفاتیح الحیاه است.
این کتاب توسط مرکز نشر اسراء قم در بهار ۱۳۹۱ به چاپ رسید و در اولین عرضه آن در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در تابستان ۱۳۹۱ با استقبال بسیار زیادی مواجه شد. انتشار آن در طی دو سال اول با بیش از ۱۵۰ بار تجدیدچاپ و نزدیک به ۷۵۰ هزار نسخه (۱۴۹ چاپ و هر چاپ در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه) آنرا در ردیف یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار داد.
پس از ۱۷۸ بار چاپ، ویراست دوم کتاب منتشر شد و تا بهمن ۱۳۹۳ به چاپ ۱۹۰ رسید که ویرایشهای جدید همراه با اصلاحات و اضافاتی می‌باشد.
گفتنی است که در سالی که مزین به نام مبارک حضرت ختمی مرتبت رسول گرامی اسلام بود یکی از تقدیر نامه های مجلس خبرگان رهبری خطاب به حضرت آیه الله جوادی آملی به خاطر کتاب ولایت فقیه ،ولایت فقاهت و عدالت در اولین دو سالانه پژوهش برتر حکومت اسلامی  است.که شایان تقدیرات قرار گرفته است.


از دیگر افتخارات پژوهشگاه می توان به کتاب دین شناسی فقیه و حکیم متاله شیعه حضرت آیت الله جوادی آملی اشاره کرد که در سال1382در پنجمین دوره کتاب سال حوزه برگزیده شد.

همچنین از دیگر تقدیر نامه ها ،برگزیده شدن کتاب حقیقت انسان در قرآن کریم که در ششمین دوره کتاب سال حوزه در سال1383به عنوان کتاب برگزیده می باشد.